Zámek Nové Hrady

Rokokový zámek postavený v druhé polovině 18. století hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamarè ve stylu francouzských letních sídel je pro svoji architektonickou jedinečnost a krásu často nazýván „české Versailles".

Zámecký areál v Nových Hradech vám nabízí mnoho zajímavých zážitků. Po prohlídce zámeckých interiérů se můžete procházet nově vybudovanou francouzskou zahradou s fontánami nebo okrasnou zeleninovou zahradou na druhém nádvoří. V areálu zámku se dále nachází přírodní amfiteátr či anglický park, kterým se křížovou cestou můžete vydat k pozůstatkům původního gotického hradu. Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani První české muzeum cyklistiky, které se nachází v zrekonstruované budově barokního špýcharu a kde můžete obdivovat desítky exponátů ze soukromé sbírky zahrnující jízdní kola od nejstarších velocipédů z dob Rakouska-Uherska až po moderní silniční speciály.

Ministerstvo pro místní rozvoj
Projekt „Českomoravské pomezí hraje všemi barvami“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.