Středověké gotické hradby, renesanční eleganci i vyzdobené baroko najdete ve starobylých městech Českomoravského pomezí. Na své si zde přijdou i všichni příznivci aktivního trávení volného času a relaxace. Ve Svitavách, Litomyšli a Poličce se setkáte s historickou i soudobou architekturou, odpočinete si v zahradách a parcích nebo se odtud vydáte na pěší či cyklistický výlet na další kouzelná místa regionu.
Příjezd v dopoledních hodinách, ubytování a prohlídka města.
Historické centrum – prohlédnete si malebné náměstí s mnoha renesančními a barokními domy a vystoupáte na věž kostela, která nabízí krásný výhled na celé město a okolí.
Městské muzeum a galerie – seznámíte se s osudy svitavského rodáka Oskara Schindlera i s historií praní a prací techniky v zajímavé expozici Babiččino velké prádlo. Nově si můžete prohlédnout i několik desítek let v depozitářích ukrytý svitavský vyřezávaný dřevěný polychromovaný betlém.
Park Jana Palacha – v rozlehlém parku, kde můžete relaxovat před dalším poznáváním města, najdete památník Oskara Schindlera stojící přímo naproti jeho rodnému domu.
Svitavský stadion – nový volnočasový park nabízí možnost aktivního vyžití i odpočinku pro všechny věkové kategorie. K dispozici je zde několik druhů sportovišť, okruh pro in-line bruslení, petangová hřiště i kondiční hříště pro seniory či možnosti občerstvení.
další tipy – městský památkový okruh, Muzeum esperanta, židovský hřbitov, discgolfové hřiště, rybník Rosnička, lesní rekreační areál Brand, naučné stezky K pramenům řeky Svitavy a Na českomoravské pomezí.
Zámek - romantický renesanční zámek se pyšní několika tisíci sgrafitových psaníček, z nichž žádná dvě nejsou podle pověsti stejná.
Andělé na návrší?,
Portmoneum – na návštěvu domu tiskaře Josefa Portmana vyzdobeného netradičními malbami svérázného umělce a autora Krvavého románu Josefa Váchala jen tak nezapomenete.
další tipy – Regionální muzeum, Klášterní zahrady, Muzeum domečků, panenek a hraček, Smetanovo náměstí, litomyšlské umělecké galerie, oceňovaná soudobá architektura, výlet na Růžový palouček
Výlet můžete prodloužit až do Vysokého Mýta, kde se projdete historickým centrem se staletými bránami a věžemi a navštívíte nové interaktivní Muzeum českého karosářství.
Městské hradby – po středověkých hradbách s devatenácti věžemi, které obklopují historické centrum Poličky, se můžete projít s průvodcem z Centra B. Martinů.
Rodná světnička Bohuslava Martinů – na vrcholu věže kostela sv. Jakuba, kde se narodil známý hudební skladatel, si užijete nádherný výhled a dozvíte se, jak se zde rodině Martinů žilo. S osudy poličského rodáka se seznámíte v nedalekém Centru Bohuslava Martinů, kde je pro vás připravena i zajímavá expozice z historie města.
další tipy - historické centrum s barokní radnicí a morovým sloupem, naučná stezka U Poličky, výlet na hrad Svojanov nebo do oblasti Žďárských vrchů