Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí

Víte, s kterými osobnostmi jsou spojena města Litomyšl, Polička, Moravská Třebová, Svitavy a Vysoké Mýto? Některé z nich zná celý svět, jiné budou určitě překvapením i pro vás.

Seznamte se se svitavským rodákem Oskarem Schindlerem, zachráncem více než tisícovky lidských životů, ale také milovníkovem žen i rychlých motocyklů a členem NSDAP.

S Vysokým Mýtem je spojena osoba Josefa Sodomky, věhlasného designéra automobilových karosérií, které ve 20. a 30. letech minulého století využívali výrobci mnoha světových značek.

Setkáte se i se zcela neznámou postavou. Stavitel poličských hradeb Zdislav vám ukáže, jak vznikalo unikátní městské opevnění, ale představí i věhlasný rod Martinů.

Až do Egypta vás zavede princezna Hereret, jejíž mumie je součástí atraktivní expozice městského muzea v Moravské Třebové.

V netradiční roli uvidíte i Magdalenu Dobromilu Rettigovou, asi nejznámější českou kuchařku a autorku knih o vaření, která strávila část svého života v Litomyšli.

Osobnosti Českomoravského pomezí budou vašimi průvodci také v nové unikátní hře pro chytré mobilní telefony. Poznejte nejzajímavější místa regionu, užijte si spoustu zábavy a zahrajte si o hodnotné ceny. Další informace najdete na této stránce.

 

Další informace

  • Home > Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí
Hrajte s osobnostmi Českomoravského pomezí zábavnou geolokační hru GEOFUN!
audio příběhy
Josef
qviz youtube omalovanky pohlednice stripy
 
Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Ankety | Mapa stránek | Projekty
 
© 2008 - 2021 Českomoravské pomezí
WebEdit: World Media Partners, s.r.o., Grafika: Tomáš Pakosta / tpd, Šablony: Neofema s.r.o.
Propojeno s informačním systémem CZeCOT
Prezentujeme se na Kudyznudy.cz Kudyznudy.cz Česká republika
Zobrazit klasicky | Zobrazit pro mobilní telefon