Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí

Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí

Víte, s kterými osobnostmi jsou spojena města Litomyšl, Polička, Moravská Třebová, Svitavy a Vysoké Mýto? Některé z nich zná celý svět, jiné budou určitě překvapením i pro vás.

Seznamte se se svitavským rodákem Oskarem Schindlerem, zachráncem více než tisícovky lidských životů, ale také milovníkovem žen i rychlých motocyklů a členem NSDAP.

S Vysokým Mýtem je spojena osoba Josefa Sodomky, věhlasného designéra automobilových karosérií, které ve 20. a 30. letech minulého století využívali výrobci mnoha světových značek.

Setkáte se i se zcela neznámou postavou. Stavitel poličských hradeb Zdislav vám ukáže, jak vznikalo unikátní městské opevnění, ale představí i věhlasný rod Martinů.

Až do Egypta vás zavede princezna Hereret, jejíž mumie je součástí atraktivní expozice městského muzea v Moravské Třebové.

V netradiční roli uvidíte i Magdalenu Dobromilu Rettigovou, asi nejznámější českou kuchařku a autorku knih o vaření, která strávila část svého života v Litomyšli.

Osobnosti Českomoravského pomezí budou vašimi průvodci také v nové unikátní hře pro chytré mobilní telefony. Poznejte nejzajímavější místa regionu, užijte si spoustu zábavy a zahrajte si o hodnotné ceny. Další informace najdete na této stránce.

 

Hrajte s osobnostmi Českomoravského pomezí zábavnou geolokační hru GEOFUN!
audio příběhy
qviz youtube omalovanky pohlednice stripy
Ministerstvo pro místní rozvoj
Projekt „Českomoravské pomezí hraje všemi barvami“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.