Českomoravské pomezí před zahájením turistické sezóny nezahálelo

 
 

16.04.2012

V prvních měsících letošního roku se aktivity turistické oblasti Českomoravské pomezí vymezené městy Svitavy, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička a Vysoké Mýto soustředily zejména na představení atraktivit a novinek připravených pro aktuální sezónu na veletrzích a prezentačních akcích pro odborníky i širokou veřejnost. S velkým zájmem návštěvníků se setkaly expozice Českomoravského pomezí na dvou největších veletrzích cestovního ruchu v České republice, kterými jsou brněnský Regiontour a pražský Holiday World.

Materiály turistické oblasti byly prezentovány také na regionálních veletrzích v Olomouci, Hradci Králové či Jablonci nad Nisou. V únoru se Českomoravské pomezí představilo na Semináři pro odborníky v cestovním ruchu v Praze. Poslední velkou akcí byla dubnová prezentace Pardubického kraje na Velvyslanectví ČR v Bratislavě, na které byl velký prostor věnován právě atraktivní nabídce Českomoravského pomezí a novinkám, které se v regionu chystají. Prezentace naší oblasti byla hojně navštívena odbornou veřejností a vysloužila si velmi pozitivní hodnocení od přítomných zástupců médií, cestovních kanceláří a podnikatelů v cestovním ruchu.

K letošním novinkám patří kalendář akcí Českomoravského pomezí, který přehledně a v jednom materiálu představuje ty nejdůležitější akce připravované ve městech naší turistické oblasti. Pro všechny zájemce je kalendář akcí k dispozici v informačních centrech regionu.

Úpravami postupně prochází internetový portál www.ceskomoravskepomezi.cz. Byla spuštěna nová aplikace, která návštěvníkům stránek v uživatelsky příjemné podobě přináší přístup k tištěným materiálům turistické oblasti. Pod odkazem „E-katalog“ mohou najít jednotlivé skládačky Českomoravského pomezí vydané v posledních dvou letech. Po otevření konkrétního materiálu lze jednoduše listovat stránkami, měnit velikost náhledu a nechybí ani možnost soubor vytisknout nebo stáhnout do počítače ve formátu pdf. Postupně budou do podoby e-katalogu převáděny i další dříve vydané tiskoviny Českomoravského pomezí.

Hlavní novinkou letošní turistické sezóny je slevový program nazvaný „Bonus pas Českomoravského pomezí“, který bude spuštěn v průběhu května. Slevová knížka přináší více než padesátku slev a bonusů na mnoha atraktivních místech regionu. Všechny výhody může začít čerpat každý, kdo si Bonus pas u některého z provozovatelů zapojených do programu pořídí. Zajímavé slevy poskytují nejen hrady, zámky, muzea a galerie, ale i sportovní a ubytovací zařízení, restaurace a kavárny nebo informační centra. Věříme, že pestrá nabídka zaujme nejen návštěvníky našeho regionu, ale i domácí. Pravidla programu a další aktuální informace jsou k dispozici na výše uvedeném internetovém portálu.

I v roce 2012 bychom rádi pokračovali s úspěšným projektem „Cyklobusem Českomoravským pomezím“, který si v minulých letech získal mnoho příznivců. V předchozích šesti sezónách docházelo k postupnému rozšiřování projektu o nové zastávky a vloni tak cyklobus poprvé propojil všechna města Českomoravského pomezí. Věříme, že i přes letošní rozsáhlé změny v oblasti veřejné dopravy v Pardubickém kraji, se podaří projekt realizovat a cyklobus bude od července do září opět vyrážet na svou trasu po atraktivních místech oblasti podél historické hranice mezi Čechami a Moravou.

zdroj: Českomoravské pomezí

Čermákovo Vysoké Mýto
22.5.2021
Náměstí Přemysla Otakara II. - městská památková zóna (Vysoké Mýto)
Sodomkovo Vysoké Mýto
5.6.2021
Náměstí Přemysla Otakara II. - městská památková zóna (Vysoké Mýto)
Arakain a Lucie Bílá
22.7.2021 20:30
Zámecké návrší (Litomyšl) - První zámecké nádvoří
Hana Zagorová, Petr Rezek & Boom!Band
11.10.2021 19:00
Tylův dům Polička (Polička)
4Tet - Verze V.
3.11.2021 19:00
Tylův dům Polička (Polička)
Olympic - první koncert
5.5.2021 19:00
Smetanův dům (Litomyšl)
Michal Hrůza
14.5.2021 20:00
Music club Kotelna (Litomyšl)
Stromboli
21.5.2021 20:00
Music club Kotelna (Litomyšl)
Májový kujebácký jarmark
22.5.2021
Náměstí Přemysla Otakara II. - městská památková zóna (Vysoké Mýto)
Litomyšlské dny barokní tradice
15.8.2021 - 22.8.2021
Litomyšl
Lázně ducha do celé republiky! aneb Slavíme 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl
V dnešní době – víc, než kdy jindy – je třeba myšlenky lázní ducha poslat do celé republiky. Doba není...
Po Velikonocích se zásadně změní jízdní řád vlaků ČD v Pardubickém kraji
V letech 2021 – 2023 proběhnou na území Pardubického kraje nejrozsáhlejší modernizace železničních...
Nový motoprůvodce po východních Čechách
Milovníci cestování v jedné stopě se mohou těšit na novou brožuru, kterou pro ně připravil Královéhradecký...
Registrace newsletteru
 
Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Ankety | Mapa stránek | Projekty
 
© 2008 - 2021 Českomoravské pomezí
WebEdit: World Media Partners, s.r.o., Grafika: Tomáš Pakosta / tpd, Šablony: Neofema s.r.o.
Propojeno s informačním systémem CZeCOT
Prezentujeme se na Kudyznudy.cz Kudyznudy.cz Česká republika
Zobrazit klasicky | Zobrazit pro mobilní telefon