Navlékněte
si svůj
náhrdelník
zážitků!

Festival outdoorových filmů se vrací do Litomyšle

Mezinárodní festival outdoorových filmů bude mít již pojedenácté zastávku v Music Clubu Kotelna. Loňský ročník proběhnout kvůli covidu nemohl. V uskutečnění toho letošního věříme a těšíme se na něj. Do diářů si zapište 7. až 9. listopadu 2021. Od neděle do úterý budete moci shlédnout celkem 36 různě dlouhých soutěžních filmů.    

Stalo se již tradicí, že litomyšlské zastavení bývá odstartováno besedou. Ani letos tomu nebude jinak. Tadeáš Šíma bude v neděli 7. listopadu od 14.00 hodin vypravovat o tom, jak na kole přejel Afriku. Jako šestadvacetiletý se Tadeáš Šíma z Prachatic vydal na sólovou expedici přes Afriku s cílem přejet celý kontinent od severu až na jih. V roce 2016 vyjel na kole z Prachatic s cílem došlapat do Kapského Města v Jihoafrické republice. Ovšem jeho cesta skončila už v Maroku, kde ho parta zlodějů připravila o kolo. O rok později však vyrazil znovu, tentokrát z marockého města Tangier a do Kapského Města nakonec dorazil. Během sedmi měsíců ujel na kole 13 000 kilometrů a navštívil 15 států černého kontinentu. „Přijďte si poslechnout povídání o tom, jak bolí zadek po půl roce na kole, o strachu ze tmy, kde v Africe hledat nejhezčí holky, jak chránit slony v Kongu, nebo jak se chytá slepice kolem jezírka s krokodýly,“ láká Tadeáš Šíma. 

Připomeňme, že festival má čtyři soutěžní kategorie: dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a poslední kategorií je cestovatelský film. Nejkratším filmem je The Queen, artově podaný krátký snímek horské indické krajiny, trvající 1,5 minuty. Naopak nejdelší, který můžete v MC Kotelna vidět, je dokumentární film o první české horolezkyni Kláře Kolouchové, která dosáhla vrcholu K2 s názvem K2 vlastní cestou.    

Dodejme, že projekce začínají v neděli 7. listopadu. V 16.00 začíná první filmový blok, další vždy v 18.00 a 20.00 hodin. Stejná dramaturgie nás čeká i v pondělí 8. a v úterý 9. listopadu. Vstupenky vás vyjdou na téměř symbolických 50 Kč a bude možné je zakoupit i v předprodeji v Knihkupectví Paseka. Festival pořádá Music Club Kotelna ve spolupráci s městem Litomyšl a za finanční podpory města Litomyšl a Pardubického kraje.

Najít

Ministerstvo pro místní rozvoj
Projekt „Českomoravské pomezí hraje všemi barvami“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.