Navlékněte
si svůj
náhrdelník
zážitků!

Sváťova zážitková cesta s kuličkou

První červnovou sobotu se můžete těšit na otevření nové zážitkové cesty okolo rybníku Rosnička. Společně se svitavským skřítkem Sváťou se vydáte v odpoledních hodinách (14–18 hod. ) vysvobodit zakletou Labutí princeznu. Tento příběh je zasazen do pohádkové procházky, během které narazíte na osm zcela nových herních prvků.

Zde budete plnit různé úkoly, a to s pomocí dřevěné kuličky – ta funguje jako hrací žeton, který se vám vždy vrátí, a budete jej moci použít na dalším stanovišti. Čekají vás Rybkolov, Hopsemínko, Rovnovážka, Žabí cirkus, Okapka, Pylnice, Mravenčení a Hadidráha. Kuličku můžete již nyní zakoupit v informačním centru a během samotné akce na několika místech okolo rybníku (stánky, chata Rosnička, občerstvení Plechárna).

Další potřebnou výbavou každého skřítka je mapa a hrací karta s tužkou na obkreslení plastických reliéfů z herních prvků. Pokud do své karty získáte alespoň 4 kresby, můžete si na konci programu (cesty) vybrat malý dáreček u našeho stánku – Sváťův magnet nebo klíčenku. Zde si také můžete zakoupit jakékoliv dalších z osmi druhů kuliček a barevný pytlík s motivem našeho skřítka.

Sobotní dobrodružství doplní tým ze SVČ Tramtáryje, který si pro vás u chaty Rosnička nachystá střelbu z luku, jízdu na paddleboardu, jízdu na koloběžce, Sváťovo tetování nebo stavění beden na sebe. Cukrová vata, balonky, popcorn, trdelník a hudba pro malé skřítky nebudou chybět. Těšit se můžete také na skákací hrad s dalším zábavným programem svitavských skautů, pionýrů a zálesáků. Herní prvky jsou rozmístěny v Brandu, tak aby je bylo dobře vidět z hlavních cest. Vydat se můžete jakýmkoliv směrem, budeme rádi, pokud nebude docházet k většímu shlukování lidí na jednom místě. V době uzávěrky zpravodaje nebyla známa všechna vládní opatření. Celý Sváťův příběh zhlédnete na webových stránkách, kde si také můžete stáhnout hrací kartu s mapou. Počasí bude jistě také pohádkové, těšíme se na vás… a hledejte skřítky.

Petr

Najít

Ministerstvo pro místní rozvoj
Projekt „Českomoravské pomezí hraje všemi barvami“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.