Navlékněte
si svůj
náhrdelník
zážitků!

Esoterický festival na Svojanově

O nastávajícím víkendu 26. – 27. 7. 2014 bude na hradě Svojanov pořádán Esoterický festival. Tato akce na hradě proběhne vůbec poprvé. Hrad Svojanov je sám o sobě velmi tajemným a magickým místem. O hradě koluje spousta pověstí a legend, tajemné jevy se zde odehrávají i v současnosti. Je proto velmi symbolické, že tento festival proběhne právě ve zdech Svojanova.

Celodenní program je připraven na oba víkendové dny. Probíhat budou rytířské souboje, zatančí skupina Bolly ladies a shlédnout bude možno vystoupení o tajemství hradu. Připravena je ale zejména i spousta zajímavých přednášek na různá témata a pro návštěvníky atraktivní bude také tematický jarmark s možností zakoupení andělíčků pro štěstí, mandaly či mnoha dalšího. Přítomny budou rovněž profesionální kartářky, které návštěvníkům zprostředkují pohled do minulosti i budoucnosti. Hlavním patronem celé akce je uznávaná věštkyně a esoterička Eva Vyšinská - Večernice.

Hrad Svojanov patří k nejoblíbenějším výletním cílům Pardubického kraje. K prohlídce nabízí tři trasy. Okruh A představuje interiéry empírového paláce z 19. století, okruh B středověká sklepení s mučírnou a goticko-renesanční dům zbrojnošů s ukázkou života hradní posádky a okruh C venkovní areál s gotickou zahradou a rozhlednou na vrcholu břitové věže. Velkou atrakcí letošní sezóny je i výstava stovky modelů českých, moravských a slovenských hradů a zámků.

Pro návštěvníky je otevřena restaurace s možností venkovního posezení a občerstvení v areálu odpočinkové zóny v předhradí. O letních prázdninách je hrad Svojanov otevřen denně včetně pondělí od 9 do 18 hodin.

Najít

Ministerstvo pro místní rozvoj
Projekt „Českomoravské pomezí hraje všemi barvami“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.