Rozhledna Járy Cimrmana

Nosná konstrukce je převážně dřevěná, celkem 20 m vysoká, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 15 m nad okolním terénem.
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Kategorie
rozhledna
Certifikáty a členství
Turistická známka
Rok výstavby
2007

Zajímavosti v okolí

Do středověkých pověstí zahalený královský hrad Svojanov vám prozradí nejedno tajemství dávných časů. Projděte se gotickými zahradami, navštivte empírový palác a dům zbrojnošů. Úchvatný výhled do údolí Křetínky vám nabídne břitová hradní věž.

Vaši fyzickou zdatnost prověří volně přístupný lanový park v lesích u Březové nad Svitavou. Překážky pro děti i dospělé vám zpestří výstup k rozhledně Járy Cimrmana.

Pokud máte rádi adrenalin, určitě oceníte jízdu po tratích Březovského trailu. Různě náročné trasy v celkové délce tří kilometrů s řadou technických prvků najdete v lesním terénu nedaleko Březové nad Svitavou.

V jedinečném prostředí barokní fary navštívíte muzeum, kde se seznámíte s pracovními povinnostmi i každodenním životem katolického faráře na počátku 18. století.

Město poblíž samotné hranice Čech a Moravy rozkvetlo během své staleté historie do nebývalé krásy. Přesvědčíte se o tom při návštěvě centra města s malebným loubenným náměstím a muzei. Oblíbeným cílem jsou i sportovně-relaxační areály na okraji Svitav.

Půvabný renesanční zámek i hodnotné barokní památky si prohlédnete v moravských Aténách, jak se městu na úpatí Hřebečského hřbetu v minulosti přezdívalo. Seznámíte se také s mumií Egypťanky Hereret, která je součástí exotických sbírek zdejšího muzea.

Do tajů ševcovského řemesla nahlédnete v bysterském minimuzeu. S postupy ruční výroby obuvi vás seznámí expozice umístěná v historickém stavení z počátku 18. století.

Ubytování v okolí