Toulovcova rozhledna

V únoru roku 2002 byla na Jarošovském kopci otevřena první z dřevěných rozhleden v oblasti Toulovcových Maštalí. Dvoupatrová Toulovcova rozhledna je vysoká téměř 16 metrů a na její horní plošinu umístěnou ve výšce 12 metrů vede 60 schodů. Rozhledna nabízí výhled na zvlněnou krajinu Maštalí, za dobré viditelnosti je možné pozorovat Železné hory, Krkonoše, Orlické hory, Králický Sněžník a Jeseníky.
Vzdálenost od parkoviště
0 m (vlastní)
  • kapacita osobní: 2, zdarma
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Kategorie
rozhledna
Certifikáty a členství
Turistická známka
Sloh
soudobá architektura (100%)
Služby
dětský koutek, možnost vstupu se psy, nářadí pro cyklisty k zapůjčení, občerstvení, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, WC
Jazyky personálu
český
Akceptované platby
hotově české koruny
Rok prvního zpřístupnění
2002
Rok výstavby
2002
Rok poslední rekonstrukce
2015
Prohlídkové trasy / expozice
Otevírací doba
(GMT +2)
  • duben, září, říjen So, Ne, státní a ostatní svátky (dny pracovního klidu) 10:00-16:00
  • květen, červen Po-Ne 10:00-16:00
  • červenec, srpen Po-Ne 10:00-17:00

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

uzavřeno Právě teď uzavřeno dle otevírací doby
Jazyky
průvodce (český)
Minimální / maximální počet osob na průvodce
1/50

Zajímavosti v okolí

Vydejte se za dobrodružstvím do pískovcových skalních měst, roklí a kaňonů, které v dávných dobách sloužily jako útočiště loupeživému rytíři Toulovci z Třemošné. Dnes je oblast rájem pro vyznavače pěší turistiky i lehce adrenalinové cyklistiky.

Pískovcovo-opukový kaňon nacházející se mimo hlavní turistické trasy zve k návštěvě všechny milovníky divoké přírody s hlubokými lesy, skalami a jeskyněmi.

Legendami opředené památné místo českého exilu z doby pobělohorské najdete u obce Újezdec nedaleko Litomyšle. Park s památníkem českým bratřím se každý rok v létě zahalí do záplavy květů stovek růží.

Do každodenního života českého venkova minulých staletí nahlédnete prostřednictvím muzea s expozicí tradičních řemesel. Víte jaké nástroje používal třeba kovář, krejčí, bednář, sedlář nebo švec?

Pohádkový rokokový zámek obklopený rozkvetlými zahradami, šumným parkem a oborou s jeleny a daňky si vysloužil přízvisko české Versailles. Pro pány je připraveno také Muzeum motokol, dámy mohou načerpat inspiraci v Galerii anglických klobouků.

Kouzelné město s renesančním zámkem zapsaným na seznam UNESCO se pyšní řadou skvostů, které si vychutnáte při procházce zámeckým návrším a historickým centrem. Doporučujeme také návštěvu Portmonea s mytickými malbami Josefa Váchala.

Odkrýt taje lokálních řemesel a připomenout si doby dávno minulé vám umožní Muzeum dýmek v Proseči. Nechá vás nahlédnout do procesu výroby dýmek, zavede vás mezi slavné vyznavače této kratochvíle a seznámí vás s tradicemi a historií Prosečska.

Ubytování v okolí