Rozhledna Pastýřka

Hrdě tyčící se rozhlednu na Pastvisku (516 m.n.) projektoval Antonín Olšina, který navrhl známou dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou. Pastýřka je dřevěná věž s ocelovým vřetenovým schodištěm a železobetonovými základy. Výška rozhledny je 27 m, vyhlídková plošina je v 25 metrech.
Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Kategorie
rozhledna
Certifikáty a členství
Turistická známka
Prohlídkové trasy / expozice
Zpřístupnění
volně přístupná Přístupnost pro vozíčkáře:  NeMožnost focení:  AnoMožnost videonatáčení:  Ano
Jazyky
popisky (anglický, český, německý)

Zajímavosti v okolí

Perlou renesanční architektury je nazýván zámek v Moravské Třebové, jehož expozice vás provedou dějinami města. Možná i trochu bát se budete při návštěvě středověké mučírny a v zámecké laboratoři nahlédnete do tajemství alchymistů.

Na dosah ruky budete mít exotiku a krásy Orientu v moravskotřebovském muzeu. Expozice vás zavede mezi japonské samuraje, tibetské mnichy i do dob egyptských faraonů.

Za svěží renesancí i bohatými barokními tvary vás zavede oblíbená naučná stezka. Klikatí se z historického centra až na Křížový vrch a propojuje nejvýznamnější architektonické skvosty Moravské Třebové.

Protáhnout si tělo nebo jen relaxovat na dosah historického centra a renesančního zámku se nedá jen tak někde. V Moravské Třebové je to ale hračka.

Kopcovitá krajina Hřebečského hřbetu s půvabnými přírodními scenériemi ukrývá část svého opravdového bohatství v podzemí. Desítky kilometrů důlních stezek vás zavedou k portálům bývalých dolů i do průmyslového muzea s úzkokolejkou.

Do království parních lokomotiv, nákladních automobilů a mnoha různých strojů zavítáte v areálu mladějovského muzea. Zlatým hřebem návštěvy bude jízda výletním vlakem po úzkokolejce k bývalým dolům na Hřebči.

Město poblíž samotné hranice Čech a Moravy rozkvetlo během své staleté historie do nebývalé krásy. Přesvědčíte se o tom při návštěvě centra města s malebným loubenným náměstím a muzei. Oblíbeným cílem jsou i sportovně-relaxační areály na okraji Svitav.

Ubytování v okolí